logo eNewsroom
Artur Szachno
ekspert UseCrypt
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Szyfrowanie najskuteczniejszym sposobem na zabezpieczenie danych

Duże korporacje dysponują z reguły znacznym budżetem i zespołem specjalistów, który może pozwolić sobie na podjęcie procesu analizy i wypracowanie decyzji, która pozwoli na wdrożenie strategii działania przedsiębiorstwa w zakresie cyberbezpieczeństwa. Inaczej jest w przypadku obywateli. Ostatnio dużym problemem był Ransomware – oprogramowanie, które w celu osiągnięcia korzyści i wymuszenia okupu szyfruje dane na dyskach. Można zabezpieczyć się przed tym szyfrując je samemu. W ten sposób nie traci się poufności danych. Jest to jeden z trzech czynników bezpieczeństwa, obok integralności i dostępności. Użytkownik może wskazać, jakie dane stanowią dla niego szczególną ważność. Polscy policjanci wskazują, że w kwestii cyberprzestępczości bardzo dużym problemem jest prywatność i przejmowanie danych osobowych. To szczególny kapitał, który powinien być chroniony.

– Istnieje wiele popularnych portali internetowych, które pomagają zdobyć wiedzę w tym zakresie. Wymaga to jednak zaangażowania. Trzeba śledzić trendy i czytać najnowsze informacje na ten temat, a źródeł wiedzy jest coraz więcej. Jest to konieczne, jeżeli chcemy być bezpiecznipowiedział serwisowi eNewsroom Artur Szachno, ekspert UseCrypt – Należy stosować rozwiązania, do których mamy zaufanie i nie zostały skompromitowane. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo unikalnych danych jest produkowanych za pomocą urządzeń cyfrowych i na nich zapisywanych. Najlepiej zapisywać jej w chmurze, ale żeby tam były bezpieczne – powinny być zaszyfrowane. Jednym z rodzimych rozwiązań, które chroni dane, jest program kryptograficzny UseCrypt. Aplikacja ta pozwala na bezpieczne archiwizowanie, przechowywanie i udostępnianie danych na urządzeniach lokalnych oraz w chmurach. To elastyczne rozwiązanie przeznaczone dla indywidualnych użytkowników, małych i średnich firm, ale także odpowiednie do wdrożenia w dużych korporacjach. Z UseCrypt korzystają już biura rachunkowe, kancelarie prawne, administracja publiczna, a nawet szpitale – dodał Szachno.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij