logo eNewsroom
Artur Szachno
ekspert UseCrypt
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Oprogramowanie musi zapewniać bezpieczeństwo i poufność danych

Popularne firmy dostarczające systemy komputerowe, teleinformatyczne czy aplikacje oferują rozwiązania, które muszą gwarantować bezpieczeństwo i poufność danych. Jakiekolwiek podejrzenia odnośnie zaszytych kodów mogą wpływać na reputację marki i sprzedaż systemów.

– Najwięksi gracze na rynku, jak Microsoft, HP, Cisco czy chiński Huawei są często ofiarami ataków – powiedział  serwisowi eNewsroom Artur Szachno, ekspert UseCrypt – Czasami są uzasadnione, ale niekiedy też bezpodstawnie dowodzą, że to produkty o wątpliwej reputacji. Taką opinię mają rozwiązania chińskie. Uważa się je za obarczone elementami, które mogą wpływać na zachowanie poufności. Chodzi o zaszyty w urządzeniach kod, jaki pozwala na przekazywanie zebranych informacji do danych instytucji zlecających takie rozwiązania, jak w tym przypadku rząd. Podobne akcje były skierowane w Microsoft, Cisco, czy nawet HP. Firma Hewlett Packard została posądzona o to, że firmware drukarek wykorzystywanych przez armię iracką miał spowodować bezwładność systemów kierowania i dowodzenia podczas inwazji na Kuwejt oraz amerykańskiej akcji związanej z wojną w zatoce – dodał Szachno.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij