logo eNewsroom
adwokat Michał Babicz
wspólnik w Kancelarii Filipiak Babicz Legal, szef Działu Postępowań Spornych
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Odpowiedzialność karna za przestępstwa środowiskowe

Przestępstwa środowiskowe i ochrona środowiska, to bardzo popularne tematy w całej Unii Europejskiej. Ochrona klimatu jest coraz ważniejsza, a Polacy są pozytywnie nastawieni do dbałości o środowisko. Jednak członek zarządu nie może zapominać o tym, że z wykorzystywaniem środowiska mogą być związane również szkody. Takie szkody bywają bardzo duże – i choć zazwyczaj ryzyka są pokryte finansowo przez ubezpieczyciela, to nie wyłączają odpowiedzialności karnej członków zarządu.

– Może to być tak, że będziemy członkiem zarządu zupełnie nieodpowiedzialnym za dany obszar, ale w naszym przedsiębiorstwie może wydarzyć się coś, co będzie związane ze szkodą środowiskową – powiedział serwisowi eNewsroom.pl adwokat Michał Babicz, Wspólnik w Kancelarii Filipiak Babicz Legal, Szef Działu Postępowań Spornych. – Finalnie może to doprowadzić do tego, że będziemy jako członkowie zarządu ponosić odpowiedzialność karną za przestępstwa środowiskowe. Warto nawiązać współpracę z doradcą prawnym, który nie tylko ma doświadczenie, jeśli chodzi o prawo administracyjne, środowiskowe – ale także jest ekspertem w zakresie czynności, które będą podejmowane przez organy prowadzące takie postępowanie. To zupełnie inne zakresy doradztwa, dlatego warto pomyśleć o tym zawczasu – dodaje mec. Babicz.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij