logo eNewsroom
adwokat Michał Babicz
wspólnik w Kancelarii Filipiak Babicz Legal, szef Działu Postępowań Spornych
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Pełnomocnik członka zarządu kluczowy w postępowaniu karnym

Osoba podejmująca się pełnienia funkcji członka zarządu powinna pomyśleć o zabezpieczeniu swoich interesów. Warto podjąć współpracę z kimś, kto będzie od początku przyjmował tylko i wyłącznie jej perspektywę. Oczywiście, jeżeli nie występują problemy z wymiarem sprawiedliwości, wówczas perspektywy całego zarządu oraz jego pojedynczego członka są zwykle zbieżne. Perspektywa właścicielska, perspektywa spółki, perspektywa zarządu – są bezsporne. Natomiast ogromna liczba regulacji prawnych oznacza, że spółka nawet bez winy danego członka zarządu może zostać zaangażowana w skomplikowane i długotrwałe postępowania karne.
 
– To finalnie może skutkować odpowiedzialnością karną członka zarządu. Dlatego warto mieć osobistego pełnomocnika – powiedział serwisowi eNewsroom.pl adwokat Michał Babicz, Wspólnik w Kancelarii Filipiak Babicz Legal, Szef Działu Postępowań Spornych. – To doradca, który po pierwsze będzie wprowadzony w bieżące funkcjonowanie spółki, w bieżące funkcjonowanie danego członka zarządu w zakresie, za który on odpowiada. Po drugie będzie miał dostęp do dokumentów, będzie w kontakcie z osobami najbliższymi i nawet gdyby doszło do jakiegoś krytycznego zdarzenia – jak zatrzymanie czy tymczasowe aresztowanie – to zapewni ciągłość komunikacji. Będzie również odpowiedzialny za ciągłość funkcjonowania danego członka zarządu jako osoby oraz ciągłość funkcjonowania spółki, w której zarządzie on występuje. To bardzo ważne – dlatego że te wstępne godziny, pierwszy czas np. po zatrzymaniu i bieżący kontakt z profesjonalnym doradcą prawnym, z ekspertem może spowodować, że nie popełnimy błędów, które mogą zaważyć na przebiegu całego postępowania– doradza mec. Babicz.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij