logo eNewsroom
prof. Paweł Strzelecki
Szkoła Główna Handlowa
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Co wpływa na wzrost dzietności?

Wzrost współczynnika dzietności nie powinien być postrzegany jako cel sam w sobie, dlatego, że decyzje o posiadaniu dzieci są bardzo zróżnicowane pomiędzy kolejnymi generacjami osób. Różne czynniki wpływają na to, jakie decyzje podejmują kolejne generacje, jakie zawierają związki oraz czy decydują się na posiadanie dzieci. Można także dostrzec, że rośnie odsetek osób, które wybierają lub wybierają bezdzietność lub ze względu na to, iż nie mogą znaleźć dostatecznej opieki zdrowotnej, po prostu nie udaje im się im się posiadać tyle dzieci, ile by chcieli.

– W przeszłości wysoka stopa bezrobocia oraz niepewność kontraktów była ważnym czynnikiem wpływającym na posiadanie dzieci oraz na odraczanie decyzji o stabilizacji związków – powiedział serwisowi eNewsroom.pl prof. Paweł Strzelecki ze Szkoły Głównej Handlowej. – Jednak jak wynika z ostatnich statystyk, te czynniki odgrywają obecnie mniejszą rolę. W dużym stopniu decydują przyczyny związane socjologią, zmianą stylu życia i alternatywnym kosztem, jaki jest postrzegany w przypadku formowania rodzin – wskazuje Strzelecki.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij