logo eNewsroom
Wojciech Kostrzewa
prezes Polskiej Rady Biznesu
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Polski biznes pomaga Ukrainie

Środowiska biznesowe od samego początku zareagowały bardzo silnie na wojnę wywołaną przez Rosję. Od 24 lutego większość przedsiębiorców – jeżeli nie wszyscy – w różnej formie byli zaangażowani w udzielanie pomocy. Dla Polskiej Rady Biznesu pomoc dla Ukrainy jest czymś zupełnie naturalnym. Po pierwsze dlatego, że na naszych oczach dochodzi do bestialskiego przelewu krwi – a tak wyglądają realia wojny toczonej w Ukrainie. Po drugie to jest wojna, która jest toczona również za wolną Europę.

– Oszacowaliśmy, że łączna wartość tych działań, które były inicjowane albo realizowane przez środowiska biznesowe na rzecz Ukrainy szła w miliardy złotych – powiedział serwisowi eNewsroom Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu. – Natomiast ostatnia akcja, to reakcja na apel Marszałka Senatu pana Tomasza Grodzkiego – żeby pomóc żołnierzom ukraińskim. Oni całą zimę spędzą w okopach – oczywiście to, czego brakuje, to zimowa odzież, zimowe buty. Zareagowaliśmy natychmiast – zebraliśmy dużą kwotę, zamówiliśmy produkcję butów u polskiego producenta i wysłaliśmy 2 tiry. To jest ponad 5 tysięcy par butów, które na pewno przydadzą się tym, którzy walczą tam na wschodzie Ukrainy za wolność naszą i Europy. I jeżeli chcemy, aby nasze dzieci i nasze wnuki mogły spokojnie żyć w tej części świata, to musimy zrobić wszystko, żeby Ukraina tę wojnę mogła wygrać – wskazuje Kostrzewa.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij