logo eNewsroom
Artur Buczyński
Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Nowa inwestycja na Wilanowie

W ostatnim czasie został oddany do użytku nowy wjazd do Miasteczka Wilanów. Skrzyżowanie ma komplet przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych, ruchem kieruje nowa sygnalizacja świetlna. Po zachodniej stronie skrzyżowania została poprowadzona droga rowerowa od ul. Sarmackiej – która łączy się z trasą po północnej stronie al. Wilanowskiej. Projekt został zrealizowany z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Wilanów przy współpracy z firmą ROBYG oraz Zarządem Dróg Miejskich. Inwestycja była od dawna oczekiwana przez mieszkańców Miasteczka Wilanów. Dzięki niej zyskali duże usprawnienie komunikacyjne, które skraca im drogę do głównej arterii tej części dzielnicy i zapewnia skręt w lewo w kierunku centrum.

– Wilanów jest bardzo młodą dzielnicą, która w ostatnich latach prężnie się rozwija. Powstaje tu wiele nowych budynków, a w związku z tym przybywa mieszkańców – co szczególnie nas cieszy. Ważne jest to, aby inwestorzy budujący te wspaniałe apartamentowce dbali o przestrzeń wokół nich. Mam na myśli usprawnienia komunikacyjne. Cieszymy się, kiedy inwestorzy sami z siebie o tym myślą – powiedział serwisowi eNewsroom Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów. – Dzisiaj mamy na to dobry przykład, jakim jest firma ROBYG – która wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich oddaje bardzo potrzebną i pożądaną inwestycję. Most z ulicy Sarmackiej w aleję Wilanowską jest nowym korytarzem, otwierającym Miasteczko Wilanów we wszystkie strony. To za sprawą tego, że nowa ulica daje możliwość jazdy we wszystkich kierunkach. Także odcinek drogi, który korkował się w godzinach szczytu, ma w końcu alternatywę wjazdu i wyjazdu. Mam nadzieję, że inwestycja okaże się pomocna dla kierowców oraz mieszkańców Wilanowa – podkreśla Buczyński.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij