logo eNewsroom
Krzysztof Domarecki
prezes zarządu Grupy Selena.
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Nowoczesna chemia budowlana sprzyja ochronie środowiska

Współczesny przemysł, a przede wszystkim współczesna chemia, generuje bardzo wiele korzyści dla pojedynczego mieszkańca, dla budowlańca i dla ludzkości. Jednak nie zawsze je  dostrzegamy. Przede wszystkim dzięki nowoczesnym produktom chemicznym obniżona jest emisja gazów cieplarnianych. Materiały izolacyjne w chemii budowlanej redukują emisję ciepła, zmniejszając przez to zużycie CO2. Zapewniają również izolację od hałasu, przez co podwyższają standard życia. Ciężko sobie wyobrazić, by takie same, dobroczynne dla środowiska i ludzi efekty można było uzyskać za pomocą tak zwanych materiałów tradycyjnych. Natomiast jest to możliwe dzięki rozwojowi innowacyjności w sektorze chemii budowlanej.

 

– W procesie innowacyjności, realizowanym głównie przez laboratoria badawczo-rozwojowe firm budowlanych z całego świata, osiąga się takie efekty, jak redukcja emisji różnego rodzaju gazów. Zwiększa się także izolacyjność termiczną i izolacyjność przeciw hałasowi oraz antykorozyjność – powiedział serwisowi eNewsroom Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena. – W Selenie innowacyjne rozwiązania dla budownictwa tworzy Selena Labs, czyli nasz zespół R&D – są to głównie nowoczesne artykuły chemii budowlanej stosowane na terenie Polski, Europy i z całego świata. Tych artykułów nie tworzymy sami. Większość nowych wyrobów, które Selena wprowadza na rynki światowe, tworzy we współpracy z użytkownikami. Współpraca chemików z naszych laboratoriów i pracowników budowlanych, którzy na co dzień używają tych produktów, pozwala tworzyć naprawdę innowacyjne artykuły budowlane. Przykładem tych rozwiązań jest m.in. powłoka redukująca efekt termiczny lub piana Tytan Professional Energy2020 jak również nowoczesne kleje montażowe – które zapewniają zmniejszenie zużycia gwoździ, co przekłada się na mniejsze zużycie stali i węgla – wymienia Domarecki.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij