logo eNewsroom
Mariusz Korzeb
wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Nowelizacja czy nowy akt prawny – jak należy zmienić ordynację podatkową?

W ostatnim czasie Ministerstwo Finansów przekazało do konsultacji społecznej projekt nowej ordynacji podatkowej. To istotny akt z perspektywy działalności Krajowej Administracji Skarbowej, jak również sposobu realizacji rozliczeń przez podatników. Był on tworzony z udziałem Komisji Kodyfikacyjnej, która przez wiele miesięcy pracowała nad nowymi rozwiązaniami.

 

Należy zastanowić się, czy obecnie warto tworzyć nowy akt prawny. Być może lepszym wyjściem byłoby znowelizowanie obowiązującej dziś ordynacji podatkowej – powiedział serwisowi eNewsrooom Mariusz Korzeb, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) – Obecna ustawa weszła w życie w 1997 r. W porównaniu do przepisów Kodeksu Postępowania Cywilnego to zasadniczy, nowy jeszcze akt. Nowelizacja jej poszczególnych regulacji mogłaby być lepszym i – co ważne – szybszym rozwiązaniem. Przedstawione ostatnio przepisy zakładają różnego rodzaju nowe instrumenty prawne, zarówno dla podatników, jak i dla samej administracji podatkowej – dodał Korzeb.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij