logo eNewsroom
Marek Kowalski
przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP)
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Przedsiębiorcy chcą być partnerami dla Rządu

Po raz pierwszy od 1989 roku organizacje przedsiębiorców podjęły decyzję o połączeniu się i wspólnym reprezentowaniu swoich członków przed rządem. Do tej pory większość organizacji się dzieliła, powstawały nowe związki przedsiębiorców, federacje. Dzisiaj największych organizacji w Polsce jest około 7-8 – wskutek czego jest bardzo duże rozproszenie. Tymczasem warto mieć silną reprezentację w rozmowach z rządem. Przedsiębiorcy chcą być wreszcie partnerami dla ustawodawcy. Dlatego łączące się Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) i Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) wypracowały 10 postulatów, które są najpilniejsze do załatwienia dla przedsiębiorców.

– Połączenie Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) z Krajową Izbą Gospodarczą (KIG) to jedno z najważniejszych wydarzeń w odniesieniu do ochrony i wspierania przedsiębiorców w Polsce. Powstaje największa organizacja przedsiębiorców, a wzajemne synergie naszych organizacji dodatkowo wzmocnią możliwości reprezentowania ich interesów – powiedział serwisowi eNewsroom Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP). – KIG to ogromne doświadczenie, szerokie struktury w całej Polsce i sztab doskonałych ekspertów. FPP wzmacnia te możliwości silną koncentracją na skutecznych rozwiązaniach legislacyjnych, dużą aktywnością w aspekcie tworzenia i przestrzegania prawa. Tylko w ciągu trzech lat przygotowaliśmy 77 projektów ustaw, z czego 23 przeprowadziliśmy przez pełny proces legislacyjny, aż do wejścia w życie. Wspólnie będziemy nadal działać na rzecz zapewnienia właściwego rozwoju oraz bezpieczeństwa najważniejszym podmiotom na polskim rynku pracy – pracodawcom i pracownikom. Będziemy podejmować inicjatywy, które mają kształtować odpowiedzialną, zrównoważoną politykę – efektywną z punktu widzenia pracodawców oraz gwarantującą wysokie bezpieczeństwo pracownikom. Dialog ten ma uwzględniać opinie wszystkich uczestników polskiego rynku pracy, a następnie – na drodze wielostronnego kompromisu – budować trwałe relacje między poszczególnymi organizacjami oraz przedstawicielami władzy publicznej – podkreśla Kowalski.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij